Zajęcia praktyczne

Strona: DAISSy MOOC Platform
Kurs: CHOICE: Materiał edukacyjny
Książka: Zajęcia praktyczne
Wydrukowane przez użytkownika:
Data: sobota, 30 listopada 2024, 03:56

Ochrona środowiska — równiny Salisbury


W tym zasobie z Defense Dynamics uczniowie mają do rozwiązania zagadkę w małych grupach, która bierze pod uwagę wpływ działalności człowieka na środowisko.

Równina Salisbury jest poligonem wojskowym, ale zawiera obszar o szczególnym znaczeniu naukowym (SSSI) i jest domem dla wielu gatunków, które zniknęły z innych obszarów kraju. Tereny trawiaste nadają się do szkolenia wojskowego, co ograniczyło narażenie obszaru szkoleniowego Salisbury Plain (SPTA) na intensywne praktyki rolnicze. W rezultacie obecnie obejmuje największy obszar kredowych łąk w Europie Zachodniej i obsługuje szeroką gamę flory i fauny, które kiedyś były szeroko rozpowszechnione, ale obecnie są rzadkością w Wielkiej Brytanii.

Zasoby dotyczące usuwania szorowania zawierają artykuł szczegółowo opisujący projekt oczyszczania szorowania. Film pokazuje, jak wojsko wykorzystuje ziemię.

Połączyć


Omówione tematy

Krytyczne myślenie, środowisko, ochrona


Trafność

Ta aktywność stymuluje uczniów do zrozumienia, jak działa ochrona środowiska i siedlisk oraz jakie procesy współgrają z równowagą ekosystemu. Ponadto daje również przegląd wpływu działalności człowieka na siedliska i co możemy zrobić, aby chronić je i ich mieszkańców.


Wielkie Koło Wodne – „Acqua e Territorio”


Działalność ta łączy wiedzę teoretyczną na temat pozyskiwania wody, lokalnej hydrografii i przyczyn zanieczyszczenia wód. W połączeniu z teorią prowadzone są zajęcia praktyczne w celu sprawdzenia zdobytej wiedzy.

  • Ćwiczenie - Studium hydrograficzne (drugorzędne)

Pracując nad mapą regionu, eksploruj z uczniami główne akweny i drogi wodne w Twoim regionie: na obszarach miejskich często przepływają rzeki. Nauczyciele mogą korzystać ze zdjęć, map geograficznych, wykresów i materiałów wizualnych do studiowania z uczniami lokalnego terytorium.

  • Eksperyment - Jak oczyszczamy wodę? (Podstawowy drugorzędny)

Celem jest przestrzeganie ustalonego protokołu oczyszczania wody i obserwowanie wyników. Eksperyment może się różnić w zależności od wieku uczniów. Uczniowie przeprowadzą eksperyment oraz będą obserwować i komentować z nauczycielami, co się dzieje. Następnie podsumowują wyniki rysunkami (pierwotne) i/lub wykresami (wtórne).

  1. Eksperyment z filtracją wody


Omówione tematy

Pozyskiwanie wody, zanieczyszczenie, ochrona środowiska


Trafność

To ćwiczenie przedstawia uczniom pozyskiwanie, uzdatnianie i zanieczyszczenie wody w zrozumiały sposób, począwszy od źródła wody, sposobu jej skażenia przez działalność człowieka i sposobu, w jaki należy ją uzdatniać przed ponownym wprowadzeniem do obiegu wody. poznanie ich lokalnego terytorium i zrozumienie podstawowych pojęć geografii i hydrografii.